Ośrodek Wsparcia i Testów w Sosnowcu

Ośrodek Wsparcia i Testów w Sosnowcu funkcjonuje w ramach programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Centra informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością”.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w Starostwie Powiatowym w Pszczynie

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w Starostwie Powiatowym w Pszczynie

Dziś mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w konferencji zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Nasz Ośrodek Wsparcia i Testów angażuje się już po raz trzeci z rzędu w to ważne wydarzenie, mające na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat potrzeb i wyzwań, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie.

Tegoroczna konferencja skupiła się na praktycznych aspektach funkcjonowania w społeczeństwie osób z niepełnosprawnością oraz na potrzebach ich opiekunów. Chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na rolę opiekunów i wesprzeć ich w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami. W ramach spotkania przedstawiliśmy istotne informacje dotyczące prawnych rozwiązań związanych z opieką nad osobami z niepełnosprawnością oraz zagadnień związanych z ich bezpieczeństwem.

Niezwykle zainteresowaniem cieszył się punkt informacyjny śląskiego oddziału PFRON oraz nasz własny punkt, gdzie prezentowaliśmy nowoczesne sprzęty dedykowane osobom z niepełnosprawnością. Nasz zespół specjalistów chętnie udzielał informacji na temat dostępnych rozwiązań i technologii, które mogą znacząco poprawić jakość życia osób z niepełnosprawnościami.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego ważnego wydarzenia i mamy nadzieję, że nasza obecność przyczyniła się do zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz roli ich niezastąpionych opiekunów. Wspólnie dążymy do stworzenia bardziej przyjaznego i zrozumiałego środowiska dla wszystkich, niezależnie od ich indywidualnych potrzeb.

Udostępnij